جهانگرد

فوریه 8, 2009

«خاتمی آمد»

Filed under: Uncategorized,مناسبت,سیاسی — جهانگرد @ 7:07 ب.ظ.

به نام خدا 18032
خاتمی آمد و باد نسبتا خنکی  وزیدن گرفت. بوی اینده وامید به اینده می اید.
خاتمی می اید وهنوز نیامده بود که تخریب علیه او شروع شده بود. خاتمی امد و منع شده بود. او امد در حالی که دست اندازهایی را در پیش رو داشت. اقای خاتمی می اید و سونامی اقتصادی در پیش رو دارد. خاتمی در حالی می اید که روند حذف سوبسید ها خاصه از انرژی در سال اینده در پیش است . خاتمی می اید در حالی که ایران در انزوای جهانی قرار دارد. خاتمی با تورم بالا با بی کاری مردم با اعتیادی که ویرانگر است و می تازد می اید.  خاتمی همراه با فقر جامعه حاکمیتی نسبی می گیرد. خاتمی می اید و از امروز معلوم است که گنه کارش می دانند همان گونه  که در طول همه این سالها زمان خاتمی وهاشمی را با همه کمبود ها و خدمات در هم زیر پا گذاردند و بر ان رقصیدند و مستانه فریاد پیروزی سر دادند همان روز اول انتخابات روشنفکران ، نویسندگان ، نخبگان علمی ، دانشگاهی و حوزوی همچنین افراد موثق و بزرگ این مرز و بوم یک صدا فریاد  بر اوردند که ای ایرانیان شما را و ارتجاع را بر شما باد پرهیز از عقب گرد به دهه شصت. دولت ابادی نویسنده بزرک «کلیدر»در مصاحبه با دویچه وله گفت: » در دوران هاشمی تمام اثارم را ممنوع کردند اما من درایام دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردم که باید به فکر کشور باشیم و به هاشمی رای بدهیم »  اما علی رغم همه این مطالب که در روزنامه توقیف شده شرق با دقت مخابره می شد  وتماما در ان روزها به این گوشزدهای حکیمانه پرداخته بود.  مردم ارتجاع را خوب تر و بهتر تشخیص دادند و زیر بار آن رفتند.
اما خاتمی برای نجات و تنفس مردم می اید. اما خاتمی.  اما خاتمی، که در دوره اول ریاست جمهوری اش از سوی مرجعی که به خاطر سخنرانی در حسینیه اش در سال هفتاد وشش در خانه سالها حبس شد  در همان سخنرانی مورد خطاب قرار گرفت و شنید که» باید پیش حاکم بروی و بگویی که مردم  به من بیست میلیون رای داده اند و از من توقع خدمت دارند شما باید به من اختیار بدهید دست از دخالت بردارید والا من استعفا می کنم» اما خاتمی این کار را نکرد. خاتمی به قول اپوزیسیون خارج از ایران به تدارک چی نظام معروف شد وخادم الحرم الشریف در پاستور شد به جای جلب رضای مردم و مملکت به ابادی برای نظام متبوعش پرداخت اما  نباید فشار ها را از همان جا هایی که به انها خدمت کرد فراموش کنیم. نباید وضع فرهنگ را در زمان او و اکنون فراموش کنیم.  نباید اوضاع روابط بین المللی را فراموش کنیم به هر حال کشور را  که به قول رئیس جمهور کنونی نابسامان است  تحویل داد و بعد از گذشت ایام خودم در شب قدر گذشته شاهد سخنرانی اش  برمزار بنیانگذار جمهوری اسلامی بودم که بیاناتی درباره دیکتاتوری ومقایسه حکومت فعلی با حکومت علی علیه سلام داشت که تنها او می توانست این حرفها را بیان کند و به زندان نرود،چرا که او ریشه در قلب ملت داشت که اگر مویی از سرش کم می شد حکومت به چالش کشیده می شد .6l952cx
امرو اگر خاتمی بیاید و با گوشه چشم به حرفهایش در ارامگاه رهبر انقلاب التفات داشته باشد و تیغ انتقادش همانگونه تیز و بُرّا باقی بماند. اگر همانگونه که در ریاست دور اول ودومش به توصیه محبوس قم توجه نکرد رفتار نکند. اگر به کلمه جمهوری بیشتر بنگرد اگر در مورد انقلاب وارمانهای مردمی ان دست به بازخوانی زند.  اگر به وعده هایی که در این سالها به مردم داده شد و بعد از به قدرت رسیدن وعملی نشدن یا عملی نکردن در جواب مردم مسخره گی ولودگی «نفت بر سر سفره بو بدی به سفره ها می دهد» توجه کند وان را در کار نامه خود تکرارنکند اگر با مردم محروم و مظلوم و زجر کشیده صادقانه بر خورد کند وعاشقانه انها را تیمار کند وبه یاری  تن و بدن زخم خورده و بی رمق مردم بشتابد. مردم برای او جان فدا می کنند و پشتش را خواهند داشت و حمایتش خواهند کرد و او ان شاءالله به مدد همین مردم مملکت را از این ورطه می رهاند. ونقطه امیدی در دل مردم می شود. ما همه امید واریم برای این روزگار. ما نیاز به تغییر داریم شاید بتوان مردم ایران را در این نقطه تاریخی، با مردم امریکا مقایسه کرد و به واقع خاتمی را با اوباما مقایسه نمود. که اگر حماسه انقلابی انتخاب اوبا ما در ایران تکرار شود می توان منتظر تغییر بود. اما باید ازادی داشت تا مثل «کشورارزوها «طعم دموکراسی و مردم سالاری را زیر زبان ها مزه مزه کرد. واین ازادی بدست نمی اید مگر با پایمردی و ایستادگی سرو گونه مگر سیاهان امریکایی این رهاورد را مفت و مجانی به دست اورده اند ؟!
بیایید به انتخابات و رقابت حیثیتی در این زمینه که امروزه شاید شبیه رقابتهای ورزشی شده باجدیت بنگریم و برای توفیق یافتن و نجات ملت و کشور کوشش کنیم. طبیعتا از امروز به بعد در این نوشتن گاه بیشتر به قضایای سیاسی می پردازم.  چرا که جهانگردیی که بدون یافتن خوبی ملل دیگر باشد و بدون عبرت از سر نوشت بد انها بدون الهام از موفقیت دیگران به نظر من ارزش چندانی ندارد من اگر نام جهانگرد را برای این پنجره  برگزیدم به این امید که از ملت ها بیاموزم و یافته هایم از انان را در زندگی به کار ببندم به این کار همت گماردم. من به مطالعه بعضی از کشور های مترقی جهان می پردازم واز هم وطنان عزیزی که در ان ممالک سکونت دارم در مواردی می پرسم تا بتوانم بیاموزم واز اطرافم اگاه باشم. در این مرز و بوم که مطبوعات در قتلگاه سانسور و توقیف ذبح می شوند همه به این خیالند که دنیا از لحاظ استاندارد های زندگی مثل خود ما عقب است و ما کشوری پیش رفته ایم که هر روز به جلو پیش می رویم. اما حقیقت چیست؟
دوستان بیایید برای ایران و مردمش با چند هزار سال قدمت و تاریخ کاری کنیم بیایید در زندگی سیاسی اجتماعی اقتصادی تغییر بوجود اوریم .

Advertisements

5 دیدگاه »

 1. پسر ینی تو هنوز نفهمیدی این بابا کیه؟

  دیدگاه توسط DESERTER — فوریه 9, 2009 @ 9:33 ق.ظ. | پاسخ

 2. در انتخابات قبلی میگفتند تحریم کنیم…رای ندیم تا افتضاح بشه اونوقت کار یه سره میشه و مردم صداشون در میاد…باشه…حالا افتضاح شده.نتیجه؟؟؟ دوستی میگفت در مملکتی که حزب نداره در هر نوع شلوغی،انقلاب،و..و..اونی که چماقدار تره میاد روی کار..برای مملکت بی در و پیکری مثل ما بهترین راه درست شدن اصلاح کردن با صبره…دوران خاتمی خیلی مشکل داشت ولی بهترین دوران در ۳۰ سال گذشته بود…چه از لحاظ اقتصادی،چه از لحاظ آزادیهای مطبوعاتی،تئاتر،سینما(یادم نمیره که اخرین تئاتری که در دوران خاتمی دیدم مجلس شبیه در ذکر مصائب استاد نوید ماکان…بیضایی بود.که آزادی بیان رو نشون میداد.تئاتری که الان باید خوابش رو ببینید) ،چه از لحاظ سیاست خارجی.فکر میکنم تنها رییس جمهوری بود که به جای آنگولا و زیمباوه،به فرانسه و ایتالیا دعوت میشد و وقتی مهمان پاپ میشد یادش بود که نماینده ایرانیانه و نه مسلمانان و حافظ هدیه میده نه قران… و فکر میکنم از معدود سیاستمداران ایران بود که وقتی برای سخنرانی در مجامع بین المللی میره حرف از صلح میزنه و نه از جنگ و ترور و ….

  دیدگاه توسط گلبرگ — فوریه 9, 2009 @ 5:03 ب.ظ. | پاسخ

 3. خاتمی آمد ولی ایندفعه من نیستم که مثل دفعه ی قبل عکساش رو به ماشینم بزنم و تو خیابون ویراژ بدم یاد اون سال بخیر که جمعیت براش صف کشیده بودن برای رای دادن باو. منظورم دور اول ریاست جمهوریش هست ولی ایندفعه فکر نمیکنم بهش اجازه بدن از صندوق بیاد بیرون

  دیدگاه توسط صدف — فوریه 10, 2009 @ 5:29 ب.ظ. | پاسخ

 4. میشه لینک اقای ابطحی رو برام بنویسین؟متشکرم

  دیدگاه توسط sadaf — فوریه 10, 2009 @ 5:46 ب.ظ. | پاسخ

 5. اولین عکس از خاتمی بسیار جالب بود

  دیدگاه توسط عادل رحیمی — مارس 13, 2009 @ 10:14 ق.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در وردپرس.کام.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: